TURİZM SEZONU MARMARİS’TE EGE RALLİSİYLE BAŞLIYOR

TURİZM SEZONU MARMARİS’TE EGE RALLİSİYLE BAŞLIYOR
                Türkiye Ulusal Ralli Şampiyonası 2. Ayağı Ege Rallisi; 22 - 24 Mart tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleştirilecek.

                Ege Otomobil Spor Kulübü  (EOSK) tarafından düzenlenen ve asfalt zeminde koşulacak olan Marmaris Ege Rallisi, 22 Mart Cuma saat18:00’de Marmaris Atatürk Meydanı’nda törenle başlayacak, İçmeler Pazaryeri’nde düzenlenecek seyirci özel etabıyla devam edecek.
Yarış ekipleri 23 Mart Cumartesi günü; 3 etaptan oluşan ve İçmeler, Bördübet, Selimiye rotasını içeren turu tamamlayarak servis alanına dönecekler.
Aynı tur,  öğleden sonra bir kez daha tekrarlanarak, saat 16:28’de Karayolları servis alanında sona erecek. Yarış ekipleri, etkinliğin son günü 24 Mart Pazar günü de  Akyaka, Kıran ve Akbük tarafından etapları birer kez geçecek. Saat 14:00’ten itibaren Marmaris Atatürk Meydanı’nda yer alan podyumda düzenlenecek ödül töreni ile Ege Rallisi sona erecek.
ŞAMPİYON YAZICI BASIN MENSUPLARINA RALLİ HEYECANI YAŞATTI


                Dört kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)Onursal Başkanı  ve Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Dünya Motor Sporları Konseyi Üyesi Cumhur İttifakı Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı Ege Rallisi öncesi Marmaris Basın Mensuplarıyla, ralli test sürüşü yaptı.
                Cesaretli gazetecilerin co pilot olarak katıldığı ve  büyük heyecan yaşadığı, yaklaşık 2 kilometrelik ormaniçi yolda off road ralli sonrası Yazıcı AjansCANKA’ya verdiği bilgide: “Basın mensuplarına bir heyecan yaşatmak istedim. Çünkü onlar da bu seçim sürecinde 60 gündür  stres yüklü, devamlı siyasetçileri takip ediyorlar. Hem onlar için keyifli zaman olsun istedim. Hem önümüzdeki günlerde yapılacak Ege Rallisi öncesinde,  “Bir yarışı çekiyorlar, haber yapıyorlar ama yarışçılar neler yaşıyor?” yaptıklarını tam bilsinler istedim. Benim için de güzel bir farklılık oldu. İnşallah yarışlar güzel geçer ve Dünya Ralli Şampiyonasını yine yeniden, Marmaris’e getirebiliriz” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA