Siyaset Haber Girişi : 24 Kasım 2023 23:38

MARMARİS CHP’DE İLK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ACAR ÜNLÜ

MARMARİS CHP’DE İLK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ACAR ÜNLÜ
CHP Marmaris Belediye Başkan Aday Adayı Acar Ünlü: “Bugün burada karşınıza Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Örgütü’nün öz be öz evladı olan Acar Ünlü olarak çıkıyorum. Marmaris’i Marmarisliler’le birlikte, Marmaris’ten yönetmenin sözünü veriyorum.”
MARMARİS CHP’DE İLK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ACAR ÜNLÜ

MARMARİS CHP’DE İLK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ACAR ÜNLÜ
                CHP Marmaris Belediye Başkan Aday Adayı Acar Ünlü: “Bugün burada karşınıza
Şennur ve Muhammet Ünlü’nün oğlu olarak değil, Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Örgütü’nün öz be öz evladı olan Acar Ünlü olarak çıkıyorum. Marmaris’i Marmarisliler’le birlikte, Marmaris’ten yönetmenin sözünü veriyorum.”
                Yerel seçimlere yaklaşık 4 ay kala Marmaris’te; adaylarını ilk açıklayan AK Parti’den sonra, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den ilk aday adayı olan isim, eski İlçe başkanlarından ve Belediye Meclis üyelerinden Acar Ünlü oldu.


            CHP Marmaris İlçe Başkanlığı önünde basına ve partililere konuşan Acar Ünlü; “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenlik emekliliği olmayan bir meslektir. Her öğretmen her an Cumhuriyet ve Demokrasi için sefer görev emrindedir. Ve iyi ki de öyledir. Bu vesileyle başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve dünümüzden bugünümüze bu topraklara emek vermiş bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.
                 Cumhuriyet Halk Partisi adına yaptığım hizmetleri Marmaris halkından gelen istek ve bana yüklediği sorumluluk gereği bir üst basamağa taşıma motivasyonum oluştu. Ve çalışmalarımı, hizmetimi doğduğum, büyüdüğüm ata topraklarıma Marmaris Belediye Başkanı sıfatı ile sürdürmek istiyorum. Bu irademi resmileştirerek kamuoyu ile paylaşıyorum.
                Bugün burada karşınıza Şennur ve Muhammet Ünlü’nün oğlu olarak değil, Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Örgütü’nün öz be öz evladı olan Acar Ünlü olarak çıkıyorum. Gençlik Kollarımızın, Cumhuriyet Kadınlarımızın sesi olarak karşınıza çıkıyorum. Atatürk’ün iki emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi değerleri ile yoğrulmuş, Marmarisin bir evladı olarak karşınıza çıkıyorum.
                Benim Marmaris’e, sizlere çok basit bir vaadim var; Ben Marmaris’e özenli bir yönetim vadediyorum. Büyük yada küçük demeden Marmaris için yapılacak her işi özenle yapmanın, atılacak her adımı özenle atmanın sözünü veriyorum. Ben her şeyden çok insanlara değer veren, öncelikle insan diyen ve ayrımcılık yapmaksızın tüm Marmarislilere özen gösteren bir yönetim vadediyorum. Ben Marmaris’in havasına, suyuna, denizine, ormanına özen gösteren bir yönetim vaad ediyorum. Ben Marmaris’e yeni nesil bir belediyecilik vaad ediyorum. Ben 21.yüzyıl yerel yönetim anlayışının Marmaris’le buluşmasını istiyorum. Marmaris’in toplumsal ve kültürel çeşitliliğini, rengarenk canlılığını koruyup geliştirmeye özen gösteren, herkese hoşgörüyle yaklaşan bir yönetim vaad ediyorum. Ben Marmaris’i, Marmarislilerle birlikte Marmaris’ten yönetmenin sözünü veriyorum. Ben Marmaris’e, sorunları çözen, yaptığı işi özenle yapan herkesin hakkına saygı duyan, sorumluluklarını bilen, güler yüzlü, yepyeni bir yönetim anlayışı vaad ediyorum. Ben Marmaris’in tüm mahallelerini eşit gören bir yönetim anlayışı vaad ediyorum. Her meclis üyesinin seçilmişliğine saygı duyan, her meclis üyemizin 98 bin Marmarislinin temsilcisi olduğunu kabul eden, onları dinleyen ve onlara birlikte çözümler öneren, onlarla birlikte Marmaris’e çok güzel projeler oluşturan bir yönetim vaad ediyorum. Ben Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Marmaris’imizde kadınların, çocukların, engellilerin, her kesimden Marmarislinin kendini özgür, mutlu, huzurlu hissettiği, sözlerinin dinlendiği bir yönetim vaad ediyorum. Akla, bilime, sanata, spora, teknolojiye, eğitime ve çevreye öncelik veren ve kaynak aktaran bir yönetim anlayışı vaad ediyorum. Hayalimdeki Marmaris, sokak hayvanlarına, doğal yaşama, sürdürülebilirliğe özen gösteren bir Marmaris. Benim hayalimdeki Marmaris, girişimci dostu, güvenle yatırım yapılabilen, turizmin sürdürülebildiği ve geliştirilebildiği bir Marmaris. Bu ülkenin kurucu değerlerine, kültürüne ve kutsallarına saygı duyan, geçmişine saygı duyan, geleceğine güvenen, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emanet ettiği Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkan bir anlayış vaad ediyorum. Burada yaşayan herkesin söz hakkı olduğu, “benim söylediğim oluyor, benim hakkım savunuluyor, Marmaris öncelikli projeler geliştiriliyor.” dediği bir Marmaris vaad ediyorum. Dolayısıyla ben; bu hayal için, özenle yönetilen bir Marmaris için aday oluyorum. Ve hepinizi bu hayale ortak olmaya, katkı sunmaya davet ediyorum.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

CHP Marmaris Belediye Başkan Aday Adayı Acar Ünlü Kimdir?
                “Aileden Marmarisli olan Acar Ünlü, 1981 Marmaris doğumludur.  İlköğretim sonrası lise eğitimini İzmir’de tamamlayan Acar Ünlü; Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans, Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünde deYüksek Lisans eğitimini tamamladı.
                Ailesine ait otel ve restaurantlarda iş hayatına atılan CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Acar Ünlü;  2007 yılında kendine ait Pizzarium Pizza ve ardından da Yoda kafe markalarıyla iş dünyasına kişisel yatırımlar yaptı.
                2006 yılında Aylin Feyzullah Ünlü ile evlenen Başkan Adayı Acar Ünlü, 2010 yılında Ayperi ismini verdikleri, bir kız çocuk babası oldu.
                2014 öncesi Armutalan Beldesi’nin CHP’li olarak ilk ve son Belediye Başkanı Muhammet Ünlü ve Marmaris CHP’de Kadın örgütlenmesi ağırlıklı olmak üzere çeşitli kademelerde görev almış Şennur Ünlü’nün oğlu olan Acar Ünlü; 2001 yılından itibaren CHP üyesi,  2014 - 2019 dönemi Marmaris Belediyesi CHP Meclis üyesi ve 2015 - 2018 yılları arasında da CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yaptı.”