Güncel Haber Girişi : 24 Ocak 2024 02:11

MARMARİS’İN İLK KADIN VE EN GENÇ BAŞSAVCISI GÖREVDE

MARMARİS’İN İLK KADIN VE EN GENÇ BAŞSAVCISI GÖREVDE
Marmaris Başsavcısı olarak atanan Fatmagül Yörük, Marmaris Basın mensuplarını makamında kabul etti.

MARMARİS’İN İLK KADIN VE EN GENÇ BAŞSAVCISI GÖREVDE
                Geçen Aralık ayında yayımlanan;  “Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi 2023 Yılı Adli ve İdari Yargıda Mazerete Dayalı Güz Kararnamesi ile Marmaris Başsavcısı olarak atanan Fatmagül Yörük, Marmaris Basın mensuplarını makamında kabul etti.
                Bugüne kadar Marmaris’te görev yapan ilk kadın ve en genç Başsavcı (34) ünvanını alan Fatmagül Yörük; geçmiş yıllarda kamuoyuna bomba gibi düşen  Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, 6 yaşındayken Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği kızının yıllarca cinsel istismara maruz kaldığı iddialarına ilişkin yürütülen davada” hazırlık dosyası aşamasında görev alan savcı olarak ta biliniyor.  Ata SEVGİ AjansCANKA

Başsavcı Fatmagül Yörük Kimdir?
                Marmaris Başsavcısı Fatmagül Yörük;
1990 Beypazarı Ankara doğumludur.
                 2013 yılında Ankara Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden  mezun olan Marmaris Başsavcısı Fatmagül Yörük;  2016 yılında Balıkesir’in  Gönen ilçesinde  mesleğe başladı. 2019 yılı kararnamesi ile atandığı İstanbul Anadolu Adliyesi’nde görevini sürdürdü.
                 Sonrasında Savcı Yörük;  Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi 2023 Yılı Adli ve İdari Yargıda Mazerete Dayalı Güz Kararnamesi ile görev yaptığı İstanbul Anadolu Adliyesi’nden, Marmaris Başsavcısı olarak atandı.”